Ditën e nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në shumicën e qarqeve.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 19 °C

në vendet e ulëta: 9 / 19 °C

në vendet malore: 5 / 13 °C

Ndërsa era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.