Ukraina duket se po sulmohet në të gjitha anët. Pas shpërthimeve në Kiev sirenat e sulmit ajror janë ndezur në Odessa dhe Uman

Dhe vetëm pak çaste më parë, është dëgjuar një shpërthim i madh. Është e paqartë vendndodhja e saktë e shpërthimit.

Pak momente me pare nje shperthim i fuqishem u degjua prane Kievit ne nje hekurudhe nderkohe qe nuk dihet nese ka viktima.