Stuhi dhe reshje shiu kanë përfshirë vijën bregdetare të vendit.

Qyteti bregdetar i Vlorës u përfshi nga stuhia paraditen e sotme duke krijuar trafik në rrugë.

Ndërsa deti është i qetë, dy tragete kanë mbërritur në port pa probleme, dhe dy të tjerë do të nisen.

Stuhi dhe reshje shiu kanë detyruar pushuesit të boshatisin edhe plazhin e Shëngjinit këtë fundjavë.

Shiu vjen pas temperaturave ekstrem të valës afrikane që përjetoi vendi ynë. Reshjet priten të kalojnë shpejt ndërsa rikthehet dielli me temperaturat e verës.