Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë qenë një nga çiftet më të komentuara të showbizit shqiptarë si para dhe pas divorcit. Historia e tyre 14 vjeçare e dashurisë mbaroi por ata kanë një vajzë që do t’i lidhë gjithë jetën. Këtë konfirmoi sonte vetë këngëtarja në “Më lër të flas”, duke treguar se ajo dhe Roberti vërtet nuk ndiqen në rrjetet sociale por flasin në Viber, Whatsapp madje edhe drekojnë në prani të Reneesë së vogël.

Por e pyetur nga Donaldi dhe Romeo nëse do të rikthehej me të,këngëtarja tha se mjaftonte për momentin rikthimi i Donaldit dhe Borës, ndërsa më pas shtoi se nuk do donte ti përgjigjej kësaj pyetjeje.

E pyetur nese e ka uruar Robertin per lidhjen e re qe beri punlike ajo tregoi se kenga “Ciao” ishte pikerisht dedikim per te.

Teksti i kenges “Ciao”:

Ciao, oj dashuri, ciao
se jeta na ndau
dashnia na vrau, uuu

aman, mos ma permen sa mdon, aman
mos ma permen se ti s’mdon
me m’pas dasht
ishe ti ktu kishe ndryshu
2x
boni t’fala dashnis t’re
boni boni t’fala
boni t’fala se e ke
boni boni t’fala

e kallzoj sa shum t’kom dasht
krejt kallzoj sa her t’kom fal
e kallzoj sa shum t’kom dasht
krejt kallzoj pse sjena bashk