Paraditja do të jetë me kthjellime në Ultësirën Perëndimore dhe nga vranësirat e pakta në zonat lindore.

Por në orët vijuese vranësirat do të bëhen më të dukshme në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 13°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.