Moti do të moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat:

Zona malore 2/12

Zona e ulët 6/16

Zona bregdetare 8/17 gradë Celcius.