Një tërmet i vogël është regjistruar rreth orës 22:22 në Tiranë.

Sipas informacioneve të para, tërmeti ka qenë i magnitudës 2.4 të shkallës Rihter, 13 kilometra larg Tiranës dhe në një thellësi prej 16 km.

Nuk ka raportime për dëme.

Lëkundje tërmeti në Tiranë