Pak ditë më parë Dua Lipa u kap mat me komedianin Trevor Noah. Dyshja u fotografuan duke darkuar vetëm për vetëm në një restorant në New York.
Pas darkës ato u panë shumë të afërt me njëri-tjetrin me puthje e përqafime. Kështu, në rrjet u aludua për një romancë mes tyre.

Mirëpo, në një intervistë për “iHeartRadio”, Dua ka treguar se është beqare dhe nuk ka qenë në një lidhje për një kohë të gjatë (që pas ndarjes nga Anwar Hadid”.

“Për mua, ky është viti i parë që nuk kam qenë në një lidhje për një kohë shumë të gjatë. Ka qenë vërtet e mrekullueshme të jesh vetëm dhe mendoj vetëm për veten time dhe jam pakëz egoiste”, është shprehur ajo.