Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar në Tiranë, ku një person u mor peng dhe u dhunua nga dy persona.

Bëhet me dije se dy vëllezërit Alban Bejo 35 vjeç dhe vëllai i tij Fatmir Bejo morën peng për borxhin 25 mijë euro ndërtuesin Gjergji Fela.

Personat në fjalë, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, mbrëmjen e djeshme, kanë marrë me forcë, me automjet, nga vendparkimi i një lokali 47 vjeçarim, e kanë kanosur dhe e kanë dhunuar atë, me pretendimin se 47-vjeçari u kishte borxh një shumë parash.

Policia ka arrestuar Alban Bejon, ndërsa është shpallur në këkrim ashkautori i dyshuar, vëllai i 35-vjeçarit.