Në fshatin Stan Karbunarë të Lushnjës, familja Familja Hoxha ka hapur dyert e mortit.

Do i jepet lamtumira Roland, 51 vjeç dhe Elidion Hoxhës, 23 vjeç, babë e bir që humbën jetën dje nga shpërthimi.

Fqinjët e viktimave, thonë se Roland Hoxha kishte vinçin e tij, punonte prej vitesh.

Ronald Hoxha kishte vinçin e tij, punonte prej vitesh. E njohim për njeri punëtor dhe burrë të mirë. I biri, Elidioni e ndihmonte.”

Bilanci i shpërthimit në Lushnje

Të vdekur

Roland Hoxha

Elidion Hoxha

Të plagosurit

1- Sajmir Korreshi

2- Sokol Lumi (në gjendje të rëndë te spitali i Traumës

3- Bujar Çela (deputet i PS) në operacion te spitali i Traumës

4- Ervis Sharka

5- Lunedi Golemi

6- Ilia Sota

7-Erigjet Gorovelli