VIDEO/ Shqiptari Andi Kovaci ndërtoi fermë kanabisi menjëherë pasi hyri me varkë në Britani

Një i ri shqiptar është dënuar me 34 muaj burg pasi u kap në një shtëpi ku kultivohej kanabisi në Britaninë e Madhe.

28-vjeçari Andi Kovaci u kap teksa tentoi të arratisej nga banesa në Kent Avenue, në Belle Vue të Hartlepool-it.

Oficerët zbuluan 126 bimë kanabisi në shtëpi me një vlerë të vlerësuar në rrugë midis 35,280 dhe 105,840 paund.

Shqiptari kishte nisur të kujdesej për bimët e kanabisit menjëherë sapo kishte hyrë me varkë në Birtani, për çka tha se kishte paguar 5000 paund.

VIDEO/ Shqiptari Andi Kovaci ndërtoi fermë kanabisi menjëherë pasi hyri me varkë në Britani
VIDEO/ Shqiptari Andi Kovaci ndërtoi fermë kanabisi menjëherë pasi hyri me varkë në Britani

Pas bastisjes së drogës në Hartlepool, policia zbuloi gjithashtu një video të TikTok në celularin e tij që tregonte atë dhe dy burra të tjerë duke tundur tufa me para

IN ENGLISH

Andi Kovaci, 28, fled from the property in Kent Avenue, at Belle Vue, when police raided the address last November.

Rachel Butt, prosecuting at Teesside Crown Court, said: “He dropped keys and proceeded to jump over walls and garden fences.

“He was detained in an alleyway.”

Officers discovered 126 cannabis plants in the house with an estimated street value of between £35,280 and £105,840.

. /gazetajone.com