Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan- Librazhd në fshatin Mengel.

Një makinë dasmorësh është përplasur me një makinë tjetër dhe si pasojë e përplasjes ka dëme të mjeteve, dhe plagë të lehta për drejtuesin e makinës me dasmorë.

Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia e lartë si dhe lagështira e rrugës.