Arrestohet në Itali Aleks Ndreka, i njohur si “Leksi i Druve”. Lezhjani është arrestuar në aeroportin e Malpensas në Milano tre ditë më parë.

Ai ishte i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Metamorfoza” dhe ishte në masën “arrest në burg” në mungesë.