Kuvendi Kombëtar i FRPD-së, zhvilloi ditën e sotme një aktivitet në kuadër të Ditës së Rinisë. E pranishme në sallë ishte dhe Fjona Nishani, vajza e ish-Presidentit të ndjerë, Bujar Nishani. Gjatë fjalës së tij, Belind Këlliçi përkujtoi figurën e presidentit Nishani dhe në atë moment vajza e Nishanit, Fjona u përlot për babain e saj, i cili ndërroi jetë pak muaj më parë nga COVID.
“Një përshëndetje shkon për Rudina Hajdarin, vajzën e Azem Hajdarin, Fiona Nishanin, vajzën e presidentit Bujar Nishani dhe Glauk Olldashin djalin e Sokol Olldashit, tre emblema këto të PD-së”, tha Këlliçi.