Albëria Hadërgjonaj është një nga këngëtaret shqiptare me karrierën më të gjatë muzikore. Ajo nisi të këndonte që në moshën 16-vjeçe, dhe sot feston ditëlindjen e saj.

Hadërgjonaj mbushi 47 vjeç dhe në rrjetet sociale kemi parë që e kanë uruar ndjekësit e saj. Normalisht nuk kishte si të bënte përjashtim edhe vajzat e saj Anxhelina.

“Gëzuar ditëlindjen mamit më të mirë dhe më të mrekullueshme në botë. Falendroj Zotin. Gjithçka për ty!”, shkruan ajo krah fotos me Albërijen.