Krahu i djathtë i Ardian e Florenc Çapjas, Bledar Muça, u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Antwerp të Belgjikës.

Për herë të parë emri i Muçës doli në “skenë” në vitin 2016. Ai mbeti i plagosur pas një atentati, ku në shënjestër ishte bashkë me Florenc Çapjan.

I lindur dhe i rritur në Elbasan, Bledari është vëllai i Ferit Muçës, 42-vjeçarit që u plagos rëndë në të njëjtin atentat.