E Mërkurë 7 Shkurt 2024

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri nëse një histori nuk funksionon, mos i detyroni gjërat. Duhet të kuptojmë edhe kur nuk ka asgjë për të bërë. Përsa i përket punës, është e rëndësishme të vlerësohen projektet me synimin për të ardhmen. Ata që janë të mirë në ndërtimin do të korrin më pas shpërblimet.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të mërkurën shmangni komplikimet në dashuri me të lindurit në shenjat e Akrepit dhe Ujorit. Për sa i përket punës, mos e teproni dhe përpiquni të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja reale që të ju shkoi gjithqka mirë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të mërkurën emocionet në dashuri po vijnë nga fundjava e ardhshme. Për sa i përket punës, qëndroni larg polemikave edhe nëse duhet të pranoni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Ndonjëherë duhet të kafshoni gjuhën nëse nuk doni të debatoni me kolegët dhe eprorët.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të mërkurën do t’ju shohim si protagonistë të dashuruar. Për sa i përket punës, jeni mjaft të inatosur, ndoshta ju është dashur të pranoni disa kompromise të tepërta. Megjithatë, përpiquni të ecni drejt në rrugën tuaj dhe nuk do të pendoheni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën në orët e ardhshme do të jeni pak nervoz në dashuri, përpiquni të mos nxisni diskutime sterile. Për sa i përket punës, nëse jeni në pritje të përgjigjeve, ato nuk do të vonojnë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të mërkurën nëse je beqar në dashuri do të jetë e mundur të kesh takime të reja, të këndshme! Për sa i përket punës, edhe nëse ka përplasje me kolegët, synoni një organizim më të madh. Puna ekipore është kyçe.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të mërkurën do jeni të shpërqendruar me partnerin tuaj, me siguri keni prioritete të tjera në mendjen tuaj për momentin. Sa i përket punës, gjëra të reja vijnë, por kujdes nga disa shqetësime të vogla. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni oferta të reja.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën në dashuri nëse jeni mirë të disponuar, emocionet sigurisht që nuk do të mungojnë. Por ju duhet t’i kërkoni ato! Për sa i përket punës, aspekti i mirë i Saturnit ndihmon projektet e reja.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të mërkurën ka ardhur koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme në fushën sentimentale. Për sa i përket punës, së shpejti do të vijnë mundësi të çmuara për të ardhmen. Mos i humbisni nëse doni të bëni një karrierë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të mërkurën nëse duhet t’i thoni diçka partnerit, bëjeni deri më 11 shkurt. Shumë shpejt, shumë shkurt. Mos e nënvlerësoni lajmin edhe nëse do t’ju bëjë të rishikoni disa plane. Ndonjëherë keni nevojë për një ndryshim ajri për të qëndruar në këmbë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën Afërdita në shenjë nga 6 marsi do të japë emocione të rëndësishme. Për sa i përket punës do të vijnë gjëra të reja por mos u trego intolerant ndaj kolegëve apo eprorëve. Ndonjëherë duhet të kafshoni gjuhën për të mos prishur marrëdhënie të rëndësishme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të mërkurën këto janë ditë disi të diskutueshme në sferën sentimentale, mos i ngacmoni gjërat pa nevojë. Për sa i përket punës, nëse jeni i ri, mos humbni kohë, së shpejti mund të keni disa letra të mira për të luajtur. Përveshni mëngët dhe bëhuni të zënë. Do të shihni që do të ketë lajme të mira.