Lori Hoxha feston sot ditëlindjen dhe në ditën e saj të vecantë ajo ka marrë shumë urime nga njerëzit e dashur, familja, kolegët dhe miqtë.
As aktori Donald Veshaj nuk e ka kursyer një urim publik për trashëgimtaren e Top Channel-it.

Ai ka publikuar një foto krah Lorit në rrjete sociale duke shkruar: Gëzuar ditëlindjen Lori! Kështu të paça gjithë jetën!