U mbajt finalja e Festivalit të Këngës, që këtë vit erdhi në drejtimin e Arbana Osmanit. Festivali na ka shòqëruar për katër netë rresht dhe mbrëmë në natën finale, Arbana kishte në publik një person të veçantë, djalin e saj Jonin, të cilin e përshëndeti nga skena.

Me të mbaruar festivali, Joni shkòi me vrap të përqafojë të ëmën, moment të cilin Arbana e ndau me ndjekësit në Instagram duke u shprehur se i biri i tha fjalët më të bukura.

“Më mori shume malli kur dole ti te skena mam” ishin fjalët më të bukura mes plot vlerësimesh që kam marre pas këtij Festivali nga Joni im që ndenji deri në fund në sallë për të më dhuruar përqafimin më të ngrohtë ndonjëherë”, shkruan moderatòrja.