Dua Lipa po ndërton një rezidencë miliona dollarëshe në Sarandë. Page Six shkruan se nga burime ekskluzive, kanë mësuar se shtëpia do të ndërtohen në një qyteti bregdetar që ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit si dhe do të ketë pamje madhështore me pamje nga deti Jon. Bëhet fjalë për Sarandën. Vetë këngëtarja nuk ka bërë asnjë reagim në lidhje me këtë lajm dhe nuk dihen detaje të tjera rreth këtij investimi që ylli shqiptar do të bëjë në jug të vnedit tonë.

Artikulli:

Krijuesja e hiteve britaniko-shqiptare Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë, Shqipëri, ku familja e saj i ka rrënjët, thotë një burim ekskluzivisht për Page Six. Na është thënë se shtëpia e re në qytetin bregdetar, që ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit, do të ketë pamje madhështore me pamje nga deti Jon. Lipës, e lindur në Britani nga prindër emigrantë shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.

Fituesja e çmimit Grammy jetoi në Kosovë me familjen e saj nga mosha 11-15 vjeç, u shpreh për NPR , “Unë nuk do ta ndryshoja origjinën sepse me të vërtetë më ndihmoi të bëhesha kjo që jam”.

Në vitin 2016, këngëtarja e “Levitating” dhe babai i saj themeluan Fondacionin Sunny Hill për të mbledhur fonde me koncerte vjetore në Shqipëri për të ndihmuar njerëzit që përjetojnë vështirësi financiare.

Në verën e vitit 2021, ajo pushoi në vendin ballkanik me familjen dhe të dashurin e atëhershëm Anwar Hadid dhe darkoi me kryeministrin Edi Rama. Lipa gjithashtu zotëron një shtëpi në Londër dhe makina sportive, duke përfshirë një Jaguar I-Pace dhe Jaguar F-Type. 

Page Six raportoi ekskluzivisht muajin e kaluar se Lipa kishte një romancë me reperin Jack Harloë. Lipa së fundmi u lidh me Trevor Noah pasi dyshja u fotografuan duke u përqafuar pas darkës në Miss Lily’s në Nju Jork në fund të shtatorit.