Gjatë megaoperacionit antidrogë “Tempulli” u vu në pranga edhe personazhi i famshëm njohur me pseudonimin, “Ujku i Cërrikut”.

Ditën e sotme janë zbardhur detaje nga dosja e hetimeve që sollën arrestimin e Saimir Rexhepit.

Mësohet se reklamonte shitjen e drogës edhe në rrjetin social Instagram duke u shprehur se “mallin” e tij e blinte gjithë Cërriku.

Më 8 shtator rreth orës 15:30 agjenti në mbulim me emrin e koduar ‘Koli’ ka shkuar pranë një lavazhi në aksin rrugor Elbasan -Cërrik dhe konkretisht në afërsi të rrugës që merr drejtimin për në zonën e Llixhave.

Rreth orës 15:35 pranë agjentit i është afruar “Ujku i Cërrikut” i cili pas një bisede i dorëzon atij një qese me 1.02 gramë kokainë dhe më pas largohet në drejtim të brendësisë së lavazhit.

Pjesë nga përgjimet e zbardhura nga dosja

Agjenti (K): Hë ujk, e more? Gjysëm është?

R (U): Tall k…ti, e ke k..derre fare

K: E ke mall të mirë lali?

U: Nuk të bëj be kot ty unë

K: A është i mirë të paktën o vlla ?

U: Ore qafsha të gjithë e merr gjithë Cërriku.