Olti Curri njihet për transparencën e tij e që nuk mungoi as mbrëmë.

Blogeri, tekstshkruesi dhe gazetari shqiptar Olti Curri mbrëmë ishte i ftuar në “Oxygen” të Besim Dinës.

Por interesante ishte hapja e emisionit nga ana e Oltit i cili me të hyrë në studioi filloi ironizimet kundrejt këngëtares kosovare Fjolla Morinës.

“Në bibël e para thuhet e para ishte fjala, lerë ca thotë bibla, ca themi ne shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës – kush ishte e para? E para ishte Fjolla, po po Fjolla, Fjolla Morina. Ishte hera e parë që një njëri pa fijen e zërit u bë këngëtare bënte klipe bënte edhe koncerte, pe dijmë gjith është një vajzë që kur këndon duket sikur flet në telefon. Por megjithatë është ngjitur në skenën e festivalit duke qenë në një rresht me Aurela Gacen, Irma Libohoven e Ledina Çelon”, u shpreh Olti në emisioni.

Por jo vetëm, tutje ai ka ironizuar edhe me vëmendjen që i kushtohet Fjollës nga portalet shqiptare.

“Kur lexonim në revistat e huaja psh që këngëtarja seksi… dhe shikonim në foto aty Adriana Limen femer 2 metra ,shala 1.50 kusur ishte trupi. Ndërkohë në revistat shqiptare shikonim këngëtarja seksi… hapnim revistën dhe ishte Fjolla, ne e njohom të gjithë Fjollen, Fjolla është e gjatë sa një çader shiu, por ishte e para që hapej gazeta me këto tituj, ishte e para, para Kardashiankave e këtyre tjerave”, tha ndër të tjera Olti Curri.