Dashi:
Ju keni dėshirė tė madhe pėr tė vepruar, por nuk dini si ta bėni kėtė. Duhet tė prisni deri tė dielėn pėr momente emocionuese.

Demi:
Mos hezitoni tė shprehni ndjenjat tuaja. Ndėrsa nėse i keni dhėnė fund njė lidhjeje, mund tė ndryshoni mendje. Edhe nė punė do ju vijė njė pėrgjigje.

Binjakėt:
Kushtojini vėmendje asaj qė thoni dhe jepni mendimin tuaj pėr njė ēėshtje vetėm nėse ėshtė shumė e rėndėsishme. Kujdes me Peshqit.

Gaforrja:
Mund tė keni njė takim qė ju zbulon gjėra tė reja. Nėse jeni nė njė situatė kritike nė punė, shmangni marrjen e rreziqeve. Vėmendje problemeve.

Luani:
Tension nė dashuri, ndaj mbajini larg shqetėsimet e panevojshme. Shumė lajme vijnė nė punė, por mbajeni situatėn nėn kontroll.

Virgjeresha:
Dita ėshtė mė e mirė. Nėse jeni duke studiuar ose dėshironi tė ndryshoni punė, kėshillohet kujdes dhe qetėsi.

Peshorja:
Rol tė madh luan dashuria deri nė fund tė muajit. Nė punė dėshironi shumė tė bėni ndryshime.

Akrepi:
Ditė e mirė nė dashuri falė ndikimit tė Hėnės, Jupiterit dhe Mėrkurit. Mund tė ketė disa pengesa tė vogla nė punė, por do i zgjidhni shumė shpejt.

Shigjetari:
Korrigjoni marrėdhėniet me probleme. Shumė kanė dėgjuar njė problem nga e kaluara, ndaj kini kujdes sepse mund t’ju bėjė nervozė.

Bricjapi:
Konflikt nė dashuri, vetėm nė ato marrėdhėnie qė kanė qenė nė krizė. Nė punė nėse keni njė biznes familjar duhet tė rishikoni disa pika.

Ujori:
Rikuperim nė dashuri, e shtuna do jetė njė ditė e rėndėsishme pėr marrėdhėniet. Ndėrkohė po vjen njė propozim i veēantė.

Peshqit:
Qetėsi, por plot dashuri. Pėrfitoni nga kjo pėr tė harruar ēdo debat. Nėse duhet tė pėrballeni me njė shpenzim, mendoni si duhet ta zgjidhni.