Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, në një deklaratë për shtyp është shprehur i bindur se Rusia e ka për ta pushtuar Ukrainën, raporton BBC.

Ai u pyet nëse ishte i bindur që presidenti Putin do të pushtojë Ukrainën.Dhe përgjigja ishte “PO”.

Sipas Biden, forcat ruse synojnë të godasin kryeqytetin e Ukrainës, Kievin.

Ai tha  gjjithashtu se SHBA beson se forcat ruse ka të ngjarë të veprojnë “javën e ardhshme”./g.j