Avioni i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky u ul në aeroportin e Rinasit në orën 23:00 të mbrëmjes së kësaj të marte.

Ai u prit nga ministri i Jashtëm, Igli Hasani.

Tirana do të jetë kryeqendra e diplomacisë europiane për dy ditë me radhë ku do të zhvillohet samiti i Ukrainës dhe ai i liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Takimin e parë, Zelensky do ta ketë me kryeministrin Edi Rama.

Kjo është vizita e parë e presidentit Zelensky në Shqipëri.