Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Dita e diel shoqërohet nga diçka më shumë. Shfrytëzojeni rastin për të organizuar diçka të këndshme me partnerin tuaj, mund ta rizbuloni veten duke kuptuat se jeni më bashkëpunëtorë se kurrë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Ky qiell është i bukur për ndjenjat, nëse jeni në çift prej një kohe të gjatë nuk përjashtoj disa ngjarje të lumtura nga tani dhe në muajt e ardhshëm.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Këtë të diel mund të zemëroheni për ca marrëzi, përpiquni t’i shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër. Java e ardhshme do të jetë shumë më mirë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Nëse thjesht shikoni përreth, kjo e diel do të jetë një pararojë e emocioneve të bukura. Në punë mund të ketë disa keqkuptime të vogla.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Keni grintë për të bërë çdo gjë të “shitshme” dhe kjo nuk kalon pa u vënë re as në dashuri, as në punë, por kujdes që të mos dukeni shumë mendjemëdhenj.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Takimet janë të dielën të nxehtë, nëse jeni vetëm mos e humbisni rastin të takoni një person të këndshëm.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ky qiell shfaqet i bukur për çifte. Duket se ju dëshironi të planifikoni një të ardhme së bashku me partnerin tuaj dhe nuk e përjashtoj ardhjen e lajmeve të rëndësishme!

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Ndjeshmëria juaj të dielë do t’ju lejojë të hyni lehtësisht në një marrëdhënie me një person të dashur. Angazhimi juaj do të shpërblehet!

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Nëse jeni vetëm, përpiquni të zgjeroni rrethin tuaj dhe mos kini frikë të përfshiheni. Moment pozitiv për profesionistët e lirë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ju jeni patjetër më të lehtësuar këtë të diel, përpiquni të kënaqni intuitën tuaj dhe të përfshini partnerin në projektet dhe planet tuaja.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Yjet janë pozitivë për dashurinë, diçka më shumë mund të fshihet pas një miqësie! Në punë dëshironi të përfshiheni edhe në sektorë të ndryshëm nga ajo që bëni.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Në dashuri nëse jeni të interesuar për një person pse të mos e provoni? Zbuloni iniciativën dhe mos kini frikë të hidheni në sulm! Diçka po lëviz edhe në punë.