Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasura nga reshje shiu në veri dhe veri-lindje pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-21 gradë, në mesditë do të jenë me rënie duke u luhatur nga 29-31°C në veri deri në 32-34°C.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Leave a Reply