Mesa duket paska qenë një shaka mes tyre. Të gjitha akuzat për përballje në gjyq mes këngëtares Filoreta Raçi dhe aktorit Donald Veshaj, pas një imitimi që ky i fundit i bëri mbrëm në emisionin e tij. Ata kanë postuar nga një video në rrjetet sociale, ku kanë me shaka kanë deklaruar se do të shihen në gjyq së shpejti.

‘Unë e pashë deklaratën që ka bërë Donaldi, po më vjen mirë që e ka marrë seriozisht këtë punë. Unë kam kontaktuar avokatin, letrat janë gati kështu që… Shihemi në gjyq së shpejti”, tha Fifi dhe më pas ndërhyn Donaldi: Edhe i bën mirë moj se si është njeri me dy fytyra, njeri që i shfrytëzon njerëzit.