Prej kohësh këngëtari shumë i dashur i publikut shqiptar, Mateus Frroku ka zbuluar se është në një lidhje dashurie me një vajzë të njohur të ekranit. Por ai ka preferuar ta mbajë private, deri mbrëmjen e djeshme.

Prej kohësh këngëtari shumë i dashur i publikut shqiptar, Mateus Frroku ka zbuluar se është në një lidhje dashurie me një vajzë të njohur të ekranit. Por ai ka preferuar ta mbajë private, deri mbrëmjen e djeshme.

Por i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Zemër Luana”, Matues nuk mund të shpëtonte pa konfirmuar lidhjen pasi partnerja e tij ishte në të njëjtën skenë. Ajo është vilonistja e orkestrës së “Zemër Luana”, Xhesi Mera.

Në sfidën e fundit në program, Mateus i bëri dedikimin më të embël e romantik partneres në sy të të gjithëve, për herë të parë një studio televizive. Ai e falenderoi atë për gjithçka dhe tha se ajo ishte gjithçka për të. Më pas Mateus u drejtua drejt orkestrës për tek partnerja e tij ku i dhuroi edhe një puthje pasionante.

Për ta kaluar edhe me pak të qeshura këtë moment, Mateus falenderoi autoren Luana Vjollcën duke i thënë: “Faleminderit që tani në familje kemi një rrogë më shumë në fund të muajit të mbyllim kreditë më lehtë”. Ky moment shkaktoi shumë të qeshura dhe Luana tha se falenderuese ishte ajo për orkestrën e përkryer që ka në programin e saj.