Boksieri i njohur Robin Krasniqi dhe modelja Marigona Krasniqi, janë bërë prindër për herë të parë. Boksieri dhe Marigona kanë mirëpritur në jetë një djalë. Kujtojmë që muaj më parë, çifti kurorëzoi dashurinë me një dasmë madhështore në Kosovë, duke zbuluar më pas edhe gjininë e fëmijës së tyre.

Kujtojmë që gjatë një interviste që dhanë pak muaj më parë, ata zbuluan dhe se si janë njohur. Marigona tregoi njiheshin prej vitesh por nuk kishte asgjë më shumë sesa miqësi.

Më pas, me këmbënguljen e vazhdueshme, boksieri ka arritur që ta bëjë për vete modelen bukuroshe.

“Jemi njohur prej 6 vitesh, kemi pasur një raport miqësor.”, tha Marigona ndërsa Robini shtoi: “Zemrën ia mora me shumë punë por me të vërtetë jam shumë i lumtur që sot jam me Marigonën dhe po krijojmë një familje. Është dhurata më e madhe që kam marrë në jetë.”