Dashi: Kujdes me atë që konsumoni pasi kjo periudhë do të jetë e mërzitshme për ju nga pikëpamja shëndetësore. Trajtoni me kujdes angazhimet dhe transaksionet financiare. Mos lejoni që tensioni familjar t’ju largojë vëmendjen. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit tuaj. Përfitoni nga idetë e reja për të fituar para. Do të kaloni një kohë të mirë me bashkëshortin/en tuaj, por mund të hyni në mosmarrëveshje për ndonjë çështje të vjetër dhe të pazgjidhur.

Demi: Një kohë e mirë përpara jush pasi do të keni energji shtesë. Shanse për përfitime financiare. Mos e lini pas dore jetën tuaj shoqërore. Romanca do të zërë vendin e pasmë pasi dhuratat tuaja të çmuara mund të mos i bëjnë përshtypje partnerit/es tuaj. Ditë e mirë për shitësit me pakicë dhe shumicë. Një i afërm, mik ose fqinj mund t’ju shqetësojë jetën bashkëshortore.

Binjakët: Mundohuni të shmangni udhëtimet e gjata pasi mund t’ju dobësojnë. Ju do të merrni përfitime nga komisionet. Partneri juaj do të jetë mbështetës dhe i dobishëm. Dikush mund të jetë mes jush dhe të dashurës/it tuaj. Mendoni me kujdes përpara se të filloni ndonjë projekt të ri. Trajtojeni mirë bashkëshortin/en tuaj.

Gaforrja: Buzëqeshni për të trajtuar të gjitha problemet tuaja. Ju mund të fitoni nga burimet më të papritura. Lajmet e mira nga të afërmit, do të sjellin lumturi për familjen tuaj. Do të jetë e vështirë për ju të qëndroni larg të dashurit/es tuaj. Merruni me njerëzit në punë me kujdes dhe durim. Nëse keni pritur që të ndodhë një gjë interesante, do të merrni një lehtësim. Do të kaloni një kohë të lumtur me bashkëshortin/en tuaj pas një faze keqkuptimi.

Luani: Mundohuni të mbani një qëndrim pozitiv dhe shikoni gjithmonë anën më të ndritshme. Do të keni disa mundësi të reja për të fituar para. Mund të bëni disa ndryshime të mëdha brenda dhe përreth shtëpisë tuaj. Arritjet tuaja do të jenë shumë më tepër se pritshmëritë tuaja, nëse përqendroheni në qëllimet tuaja. Nuk është një ditë e mirë sa i përket jetës bashkëshortore.

Virgjëresha: Mos i kritikoni të tjerët. Prindërit tuaj do t’ju flasin për rëndësinë e kursimit të parave. Dëgjoni ata, përndryshe mund të përballeni me probleme në ditët në vijim. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/en tuaj do të sjellë lumturi, paqe dhe prosperitet në shtëpi. Ndryshimi i punës do t’ju japë kënaqësi mendore. Udhëtimi do të jet shumë i dobishëm. Mund të merrni diçka, e cila do t’ju bëjë të mahnitshme gjithë ditën.

Peshorja: Mund të shfaqen probleme në lidhje me shëndetin. Mund të përfitoni nga investimet tuaja të mëparshme. Jeta e dashurisë mund të jetë e diskutueshme. Regjistrohu në programe afatshkurtra, do t’ju ndihmojnë të mësoni teknologjitë dhe aftësitë më të fundit. Mundohuni të shmangni takimin me njerëz të cilët do të dëmtojnë reputacionin tuaj. Kërkesat e bashkëshortit tuaj mund t’ju shkaktojnë stres.

Akrepi: Mund të shihni një përmirësim në situatën tuaj financiare. Mundohuni të mos i thoni asgjë të ashpër të dashurit/es tuaj, përndryshe mund t’ju duhet të pendoheni më vonë. Do të acaroheni për shkak të presionit të punës si në shtëpinë tuaj ashtu edhe në vendin e punës. Gjërat duket se do të shkojnë në favorin tuaj. Ditë jo e mirë për jetën bashkëshortore.

Shigjetari: Duhet të shmangni dietën me shumë kalori dhe t’i përmbaheni ushtrimeve. Mund të përqendroheni në kursimin e disa parave. Një mesazh i papritur nga një i afërm mund t’ju emocionojë ju dhe anëtarët e familjes suaj. Kaloni pak kohë me të dashurin/en tuaj dhe përfshirja në biseda do t’i shtonte bukurinë marrëdhënies suaj. Probleme të një lloji mund të lindin në vendin e punës. Ju duhet të gjeni një mënyrë të arsyeshme për t’u marrë me situatat e tensionuara. Jeta juaj e martuar do t’ju sjellë rehatinë dhe paqen që ju nevojitet.

Bricjapi: Mund ta gjeni veten në ndonjë debat apo konfrontim. Për sa i përket çështjeve juridike, gjykata do të jepte vendim në favorin tuaj. Disa plane dhe sipërmarrje të reja mund të jenë në plan për ju me të dashurin tuaj. Ju mund të mos kujdeseni shumë për atë që njerëzit do të mendojnë për ju. Ju mund ta kaloni kohën tuaj të lirë në vetmi. Mund të jetë një nga ditët më të mira në jetën tuaj martesore.

Ujori: Mund të kënaqeni me aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Kontrollimi i shpenzimeve të tepërta është i domosdoshëm. Mbani durim për një kohë të gjatë mund të duket si një detyrë sfiduese. Dashuria që do të përjetonit do të ishte e devotshme. Mendoni dy herë përpara se të filloni një projekt të ri. Kujdesuni për sendet tuaja të luajtshme përndryshe ato mund të vidhen. Mund të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

Peshqit: Kujdesuni për qëndrimin tuaj, veçanërisht kur jeni ulur, për të shmangur çdo lloj dëmtimi. Një qëndrim i mirë jo vetëm që përmirëson shëndetin tuaj, por gjithashtu e bën personalitetin tuaj të shkëlqejë. Ju mund të krijoni një mirëkuptim më të mirë me bashkëshortin tuaj dhe kjo do të siguronte lumturinë, paqen dhe prosperitetin tuaj. Mbani një qasje praktike ndërsa negocioni marrëveshje të mëdha biznesi. Qëndrimi larg njerëzve mund t’ju ofrojë mbështetjen mendore që ju nevojitet. Ju bashkëshorti mund të presë të kalojë pak kohë cilësore me ju.