DASHI

Këtë të enjte keni më shumë energji dhe vitalitet se ditët e mëparshme. Problemi i vetëm është marrëdhënia me të tjerët, sepse prireni të bëni pak më shumë. Këshilla e astrologut italian është të gjeni njerëz që janë pozitivë ndaj jush, veçanërisht për ata që janë ndjerë pak të shqetësuar, ose u është dashur të luftojnë për të arritur qëllimet e tyre. Muaji mars do jetë më i mirë se ky dhe mund të rikuperoni edhe në fushën sentimentale, sidomos nëse ka pasur një boshllëk. Fundjava do jetë paksa e ashpër, më pas nga muaji i ardhshëm situata do të përmirësohet.

DEMI

Për fat të mirë, Hëna nuk është më përballë. Fillimi i javës ishte i lodhshëm, por tani gjërat janë përmirësuar. Mund të filloni të reflektoni për diçka për të thënë dhe qielli do të jetë i rëndësishëm për marrëdhëniet me të tjerët. Të lindurit në shenjën e Demit në këtë periudhë mund të kenë disa probleme fizike, por në përgjithësi marrëdhëniet po shkojnë mirë. Atyre që kanë pasur disa shqetësime fizike mund t’u jetë dashur të ndalojnë dhe prandaj tani duhet të rikuperojnë formën. Në fakt, në fillim të javës diçka nuk shkoi mirë dhe keni pasur disa vështirësi.

BINJAKET

Hëna është kundër dhe për këtë arsye e enjtja mund të jetë e bezdisshme nganjëherë. Ju mendoni se diçka nuk është në rregull, veçanërisht nëse dikush duhet t’ju japë disa përgjigje. Ndiheni pak nervoz dhe nëse po përpiqeshit të kuptonit të tjerët javën e kaluar, tani mund të reagoni keq edhe nëse vini re se dikush nuk është mbrojtës ndaj jush. Megjithatë mos u shqetësoni, sepse tashmë nga e shtuna dhe e diela gjërat do të përmirësohen dhe më pas në mars mund të keni përgjigje të bukura në dashuri.

GAFORRJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, më në fund diçka po lëviz për njerëzit e kësaj shenje. Disa probleme do të kapërcehen me afrimin e muajit mars. Gjithashtu përpiquni të dilni nga vetmia që mund të keni përjetuar kohët e fundit. Vetmia mund të ketë prekur edhe ata në çift, edhe sepse mund të ndiheni të vetmuar edhe kur jetoni së bashku. Gjërat në këto 24 orë janë ende pak të vështira për t’u menaxhuar, më pas situata do të përmirësohet nga e premtja.

LUANI

Të lindurit në shenjën e Luanit duhet të përpiqen të menaxhojnë më mirë çështjet ekonomike. Nëse dikush është përpjekur të lëvizë kohët e fundit, ata tani janë në kërkim të stabilitetit. Në dashuri, në muajin mars mund të ketë edhe referenca të reja. Edhe nëse ka probleme, duhet të përpiqeni të vazhdoni pak nga çdo gjë, edhe çështje praktike dhe pune. Rinisja e parë do të bëhet në fund të pranverës ose në fillim të verës, midis muajve maj dhe qershor. Ndërkohë, pamja yjore priret të shpërblejë dashurinë, megjithëse shumë duhet të rikuperohen në këtë fushë.

VIRGJERESHA

Një fundjavë e rëndësishme po vjen për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Disa hutime mund të lindin këto ditë me njerëzit e Dashit ose Peshores, por me siguri nga ana juaj ekziston vullneti për të heshtur diskutimet e vjetra. Periudha sjell ndryshime, disa në lidhje me punën ose një detyrë. Ka edhe nga ata që mund të marrin një shpërblim të vogël, por ka edhe një marrëveshje që do të diskutohet sërish. Këtë të enjte do të duhet të keni kujdes nga disa keqkuptime të vogla. Kjo në përgjithësi vlen si për punë ashtu edhe për çështje sentimentale.

PESHORJA

Tensionet nuk kanë munguar kohët e fundit. Ata që nuk kanë ndryshuar asgjë, gjenden në të njëjtën situatë si në muajt e fundit dhe ndoshta mërziten. Nëse ka probleme, duhet të përpiqeni t’i kapërceni ato, veçanërisht nëse në të kaluarën në dashuri dikush nuk e kuptonte se cilat ishin nevojat tuaja. Megjithatë, nuk ju mungon forca dhe aftësia për të folur dhe kuptuar se çfarë nuk shkon. Pasiguritë brenda çiftit mund të rikthehen mes së shtunës dhe të dielës, veçanërisht nëse ka pasur episode xhelozie.

AKREPI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju mund të merrni më shumë dashuri dhe mirëkuptim këtë fundjavë. Mes të enjtes dhe të premtes mund të thoni edhe atë që mendoni, veçanërisht kur bëhet fjalë për gjëra të rëndësishme. Mos i mbani emocionet tuaja, veçanërisht nëse ka pasur vështirësi në një marrëdhënie në fillim të kësaj jave. Mes të hënës dhe të martës gjithçka dukej pak më e vështirë për t’u përballuar dhe pati episode tensioni. Mundohuni të planifikoni një fundjavë me njerëzit e dashur.

SHIGJETARI

Këtë javë keni yje të rëndësishëm dhe këtë të enjte keni edhe Hënën në shenjën tuaj. Zakonisht nuk ju mungon guximi dhe në këtë kuptim mund t’u jepni edhe mësime të tjerëve. Ju keni një aftësi të madhe për të nisur aventura të reja. Në fakt, Shigjetari ndonjëherë arrin sukses sepse është e vështirë të privojë veten nga diçka. Ndonjëherë madje mund të bëni bllof duke thënë se dini gjëra që nuk i dini. Ju keni një aftësi të madhe për të mësuar dhe për këtë arsye mund të rikuperoni shpejt. Marsi dhe Prilli do të jenë muaj me fuqi të madhe.

SHIGJETARI

Këtë fundjavë mund të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja, ndoshta edhe të përkohshme. Ka disa të reja në lidhje me punën dhe Hëna në shenjë do të japë një dorë të këndshme. Periudha është pozitive edhe për dashurinë dhe kjo ju bën të lumtur. Planifikoni disa orë kohë të lirë. Jeni pak të tensionuar për atë që do të ndodhë javën e ardhshme, por përpiquni të mos i përgjigjeni provokimeve. Një ide e mirë për rekreacion mund të jetë organizimi i një pushimi të vogël.

BRICJAPI

Për momentin ndoshta mendoni se nuk keni atë që ju nevojitet, por përpiquni të ndërmjetësoni dhe të mos reagoni keq. Nga maji disa situata do bëhen të pamenaxhueshme, ndaj sidomos mes të shtunës dhe të dielës duhet të përpiqeni të reflektoni nëse ka pasur probleme, apo ka pasur momente shqetësimi brenda çiftit. Në punë duhet të arrini dhe të zhvilloni edhe negociata të reja. Mund të ketë gjithashtu një marrëveshje për rishikim. Në këto raste dialogu ndihmon gjithmonë dhe falë pak më shumë vullneti, do të arrini atë që dëshironi. Duhet pak durim.

UJORI

Hëna është në një aspekt të dobishëm për të lindurit në shenjën e Ujorit. Prandaj nuk do të keni nevojë të luftoni të enjten dhe të premten. E juaja është një shenjë ajri dhe për këtë arsye mund të përjetoni edhe ditët më të rënda dhe më të torturuara. Yjet janë gjithashtu të rëndësishëm këtë fundjavë kur bëhet fjalë për të takuar të tjerët. Nëse tashmë keni dikë në zemrën tuaj, ndoshta mund të organizoni diçka të këndshme dhe argëtuese. Afërdita do jetë në shenjë dhe ky do jetë një tjetër aspekt pozitiv.

PESHQIT

Mund të ketë një vonesë të vogël të enjten për Peshqit. Por nuk ju mungon forca, falë guximit që po jepni në të gjitha situatat këto ditë. Megjithatë, ditët e së shtunës dhe të dielës do të jenë më të mira dhe të vlefshme për ata që kanë pësuar krizë dashurie dhe duan të rikthehen në lojë. Shmangni bisedat me njerëz që mund t’ju zemërojnë midis të enjtes dhe të premtes. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me shenjat e Binjakëve dhe Shigjetarit. Shikoni drejt së ardhmes, e kaluara ka pak rëndësi.