Dashi

Dashuria: Gjatë kësaj jave nuk do të ketë asnjë arsye të besueshme për xhelozinë tuaj ndaj partnerit. Sidoqoftë, nuk do të mund ta braktisni këtë ndjenjë derisa të keni një sqarim, i cili mbase do të bëhet gjatë fundjavës. Edhe për beqarët, ata do ta kenë të vështirë të bëjnë njohje të reja, ata nuk janë të sigurtë.

Puna: Puna duhet të jetë më efikase. Për t’ju ndihmuar në karrierën tuaj profesionale do të jenë rastet e ndryshme që do të lindin dhe që do t’ju japin mundësinë për të treguar aftësitë tuaja. Nëse disa situata nuk zhbllokohen, ju keni durimin të prisni.

Demi

Dashuria: Në këtë javë do të ketë shumë marrëveshje me partnerin, i cili do të rritet edhe më shumë në gjysmën e dytë të javës. Do të jeni në gjendje të shkëlqyeshme fizike dhe të pajisur me energji të mëdha që do të kenë implikime shumë pozitive edhe në eros. Edhe beqarët do jenë plot pasion dhe nuk do të humbasin mundësinë për të provuar flirtime dhe aventura.

Puna: Humori i mirë që animon lindjen e shenjës këtë javë do të jetë një synim i shkëlqyeshëm për të bërë edhe disa projekte të tjera pune. Ambiciet do të pësojnë një ngritje të lehtë dhe do të keni një dëshirë të madhe për tu përfshirë. Fundi i vitit po afron por ju jeni gati të filloni përvoja të reja profesionale edhe duke marrë role më të spikatura.

Binjakët

Dashuria: Në këtë javë mund të mos jeni shumë të lumtur me situatën tuaj sentimentale, e cila duket vërtet e qetë dhe pa stimulim. Sidoqoftë, gjatë fundjavës yjet ju buzëqeshin dhe premtojnë pozitivitet në çdo fushë. Është koha e duhur për t’i dhënë vetes një relaksim të shëndetshëm, të qenit beqar ose në çifte, në mënyrë që të pastroni mendjen tuaj dhe të keni një ide të qartë se si të veproni. Puna: Sfera e punës do të jetë më e shënuar me përparimin e ditëve. Shmangni njerëzit që mund t’ju irritojnë pasi humori nuk është më i miri. Nëse jeni të kujdesshëm do të keni sukses, pavarësisht lodhjes së periudhës!

Gaforrja

Dashuria: Situata sentimentale me partnerin do ju japë shumë për të menduar, dhe me Jupiterin kundër jush ditët do të jenë shumë kaotike dhe ju duhet të shtrëngoni dhëmbët për të mos lejuar të luftoni vazhdimisht. Ju ndoshta do të duhet të bëni kompromis por do ia vlej. Beqarët mund të bëjnë takime të shkëlqyera dhe të takojnë njerëz veçanërisht intrigues.

Puna: Do të hutoheni në punë, përqendrimi do të humbasë dhe vështirësitë do të rriten ndjeshëm. Prandaj, kushtojini vëmendjen më të madhe mënyrës sesi menaxhoni punën tuaj ose fitimet tuaja mund të bien ndjeshëm. Ata që punojnë në kontakt me publikun duhet t’i kushtojnë vëmendje më të madhe për të shmangur gabimet e mëdha.

Luani

Dashuria: Lidhja juaj e dashurisë këtë javë do të kërkojë një nxitje shtesë për ta ringjallur atë, veçanërisht nëse keni qenë së bashku për një kohë të gjatë. Për shumë çifte, gjithçka po rregullohet pas disa grindjeve të papritura. Ju jeni të vetëdijshëm për ndjenjat që keni dhe besimi në një marrëdhënie që sapo ka filluar do t’ju ndihmojë të jetoni mirë dhe ta shndërroni atë në diçka të rëndësishme. Kohë e shkëlqyeshme për zemrat e vetmuara.

Puna: Do të ketë shumë zgjedhje për të bërë në lidhje me detyrat tuaja të punës, dhe disa vendime të gabuara mund të jenë të dëmshme për karrierën tuaj. Do të jetë koha për të shfrytëzuar situatën, duke peshuar hapat e ardhshëm siç duhet.

Virgjëresha

Dashuria: Do të jetë një javë në të cilën do të bëni shumë projekte për sferën personale. Është momenti juaj, Venusi dhe Jupiteri ju favorizojnë dhe ofrojnë një sy për dashuri. Mirë për ju nëse keni diçka të veçantë në mendje për partnerin tuaj, ose nëse jeni beqar, për të gjetur personin e duhur. Prandaj do të jetë një javë aventurash, por gjithashtu mund të rikuperoni një miqësi që dukej e humbur!

Puna: Puna do t’ju thithë shumë kohë por do të merrni shumë kënaqësi nga ajo që do t’ju shpërblejë për punën e vështirë me të cilën përballeni. Dëshira për të arritur qëllime të caktuara mund të bëhet e bezdisshme, megjithatë do të favorizoheni nga kalimi i mirë i planetëve dhe nga ndihma e kolegëve që do të punojnë për ju.

Peshorja

Dashuria: Diçka mund të mos shkojë mirë në marrëdhënien e dashurisë dhe vendasit do të preferojnë të mbyllen si një iriq në vend që të kërkojnë një konfrontim me partnerin. Tensionet megjithatë nuk janë të dobishme. Për fat të mirë këtë javë yjet do ju japin një bonus durimi dhe qetësinë e duhur për të reflektuar në atë që ju bën të ndjeheni mirë dhe çfarë duhet të shmangni.

Puna: Nëse nga njëra anë do të detyroheni të jetoni një situatë të pakujdesshme, nga ana tjetër do të udhëhiqeni të përqendroheni në punë. Gjithçka do të rrjedhë pa probleme, por nëse po mbyllni një marrëveshje të rëndësishme, yjet ju ftojnë të pranoni disa këshilla të mira. Do të keni kaq shumë zgjedhje për të bërë dhe do t’ju duhet një siguri e mirë para se të ndërmerrni hapin tjetër.

Akrepi

Dashuria: Qielli astral i kësaj jave buzëqeshë për ju, të dashuruarit përfitojnë dhe nëse jeni beqarë së shpejti mund të gjeni personin e duhur për ju. Planetët e rreshtuar nën shenjën tuaj gjithashtu ofrojnë stabilitet në jetën e të martuarve dhe mund të jetë koha e duhur për të folur për diçka të rëndësishme dhe për të bërë plane për të ardhshmen.

Puna: Këtë javë në punë mund të mos jeni efikas dhe do preferoni të qetësoheni për një kohë. Pasditet do të jenë të shkëlqyera, pasi ato do të jenë ideale për relaksim dhe rekreacion në përgjithësi.

Shigjetari

Dashuria: Do të jetë një javë në të cilën do të rikuperoni energjinë, do t’i kushtoni kohë partnerit dhe do të zgjidhni disa probleme të zemrës. Venusi flet gjuhën e dashurisë dhe të gjithë ata që lindin nga shenja do të përfitojnë nga ndikimet e saj, aq sa ata do ta rrethojnë të dashurin me vëmendje. Edhe beqarët do jenë në humor dhe shumë do ta gjejnë shpirtin e tyre binjak.

Puna: Këtë javë mund të përballeni me një periudhë stresi në punë: në këtë rast, këshilla është që të qetësoheni për disa ditë, të planifikoni një mini-pushim ose të filloni të imagjinoni se si t’i kaloni pushimet. Nëse nuk mund ta përballoni atë për shkak të punës, do të keni akoma mundësi të keni mbrëmje argëtuese.

Bricjapi

Dashuria: Në këtë javë, falë atmosferës festive, ju do të udhëhiqeni të kërkoni në gjithçka lumturinë që meritoni. Përkundër festave, nuk do dëshironi të humbisni rastin për të jetuar sa më shumë dshurinë dhe për këtë arsye do të keni një kujdes të veçantë për familjen. Do të përdorni shumë energji për t’i bërë të dashurit tuaj të ndjehen më mirë.

Puna: Puna do të pësojë një përshpejtim të madh falë dëshirës tuaj për ta bërë. Në fakt, do të jeni të palodhshëm dhe nuk do të ndaleni në asnjë pengesë. Java është shumë me fat, yjet janë të gatshëm t’ju mbështesin në çdo vendim, duke ju dhënë momente suksesi të madh. Yjet ju stimulojnë të shikoni përpara dhe të planifikoni për të ardhmen.

Ujori

Dashuria: Historitë e lëkundura të dashurisë këtë javë mund të shohin qetësinë e tyre, gjithashtu sepse tani Venusi do të lërë shenjën e tyre. Beqarët nuk do kenë dëshirë dhe energji për të vendosur për nisjen e marrëdhënieve të reja, prisni më mirë.

Puna: Puna dhe shëndeti do të jenë pikat kryesore të javës. Ata që ushtrojnë role përgjegjëse do të shohin që besimi i liderëve dhe eprorëve të rritet. Gjithashtu fitimet do të rriten në përpjesëtim me detyrat e mbuluara. E ardhmja premton mirë, kështu që ju mund të qëndroni të qetë.

Peshqit

Dashuria: Këtë javë do të dëshironi të argëtoheni dhe të pushoni për pushimet e ardhshme. Do të bëni gjithçka për ta bërë ambientin e shtëpisë të ngrohtë dhe harmonik. Objektivi juaj kryesor do të jetë forcimi i lidhjeve, por edhe pajtimi për barazimet e mundshme. Surprizat e bukura në horizont për beqarët, dashuria është vërtet afër.

Puna: Një javë e mbushur me mundësi tërheqëse për punën. Nga e Mërkura e tutje ju gjithashtu mund të kaloni shumë kohë në gjërat që ju pëlqejnë më shumë, dhe ndoshta bëni një pushim për t’u çlodhur me miqtë dhe familjen.