Në intervistën për emisionin “Pushime On Top” në Top Channel, Noizy është pyetur nëse ka menduar ndonjëherë të realizojë ndonjë bashkëpunim me këngëtaren Elvana Gjata. Ai nuk ka hezituar asnjë minut për të kthyer një përgjigje rreth kësaj pyetjeje.

Ai tha se ka shumë dëshirë të bëjë një këngë me Elvanën, i cili nuk dëshiron ta mbyllë karrierën e tij pa bërë një këngë me të, duke na lënë të nënkuptojmë se hatërmbetjet mes tyre kanë përfunduar, pasi reperi e përmendte tek teksti i këngës “Jena mbretër” në vitin 2008.

“Kemi folur me Elvanën. Noizy i dikurshëm, i 2008-ës, e ka bërë një këngë që quhet “Jena mbretër” edhe është përmendur pak Elvana aty, të cilën e kemi diskutuar dhe i kam thënë që ka qenë thjesht një këngë. Ajo këngë tashmë është himni i çdo diskoje. Unë kam gjithë ato vite karrierë dhe atë këngë akoma duhet ta këndoj. Do doja shumë të mos e kisha përmendur, sepse është një vajzë shumë e mirë, vajzë fantastike. Po, e kemi diskutuar. Nuk dua ta mbyll karrierën pa patur një këngë me Elvanën”, përfundoi reperi Noizy.

Leave a Reply