Një person është ekzekutuar mesditën e sotme në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën “Fatos Shupi” në Laknas.

Sipas policisë pas një konflikti, Maliq Marku rreth 70 vjeç ka vrarë me armë zjarri Shefqet Hasën rreth 55 vjeç si dhe ka plagosur Besim Keqën rreth 50 vjeç.

I plagosuri Besim Keqa ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Autori i dyshuar është arrestuar në flagrancë, si dhe është sekuestruar dhe arma e përdorur gjatë krimit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.