Edmond Kapo është 62-vjeçari që humbi jetën ditën e sotme në Sarandë pasi u rrëzua nga pallati ku po punonte.

62-vjeçari ishte duke punuar në një pallat në ndërtim, kur ra aksidentalisht nga lartësia. Për shkak të plagëve të marra ai nuk mundi të mbijetojë.

Kapo ishte me origjinë nga fshati Markat dhe sipas miqve ishte shumë i dashur e punëtor.

Grupi hetimor vijon veprimet në vendin e ngjarjes, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të rrethanave të kësaj ngjarjeje.